Seviye Belirleme SınavıSeviye Belirleme Sınavı 5 Eylül 2023 Salı günü 10:30’da Rumelifeneri Kampüsünde yüz yüze yapılacaktır. Kayıt sırasında üniversite tarafından kabul edilen, geçerli bir dış sınav sonucu sunamayan ya da hazırlık okumaya karar vermiş olan tüm öğrencilerin bu sınava girmeleri gerekmektedir. Sınava gireceklerin listeleri ve sınav ile ilgili detaylı bilgi 4 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 13:00’da ELC web sitesinde duyurulacaktır. Bu bilgiler, öğrencilere verilen KU elektronik posta adreslerine ve kişisel elektronik posta adreslerine de iletilecektir. Öğrencilerimiz bu iletişim kanallarını sürekli takip etmekle sorumludur.

Seviye Belirleme Sınavına girmeyen öğrenciler KUEPE sınavına giremezler ve İngilizce Hazırlık Programında bir seviyeye yerleştirilmezler.

Seviye Belirleme Sınavı sonuçları 5 Eylül 2023 Salı 19:00’da ELC web sitesinde duyurulacaktır. Bu sınav sonucuna göre öğrenciler ya KUEPE sınavına girmeye hak kazanacaklar ya da İngilizce Hazırlık Programı’nda eğitim görmek üzere uygun bir seviyeye yerleştirileceklerdir.