Direktörün Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz,

Akademik hayata adım attığınız, öğrenme sürecinizin bu yepyeni ve belki de en anlamlı döneminde, sizlere destek olmayı amaçlayan Koç Üniversitesi İngilizce Dil Merkezi (ELC) adlı İngilizce Hazırlık Okulumuza hoş geldiniz.

Öğretim dilinin İngilizce olduğu üniversitemizde sizlerin hem akademik hem de sosyal olarak başarılı olabilmenizi sağlayan en önemli yetkinliklerin başında etkili dil kullanımı ve kendini ifade edebilme becerisi gelir. Yabancı dilde bu yetkinlikleri geliştirmeyi amaçlayan İngilizce Hazırlık Okulu’nda dil becerileri bütünsel bir yaklaşımla öğretilir. Her bir öğrencimizin farklı bireysel özelliklere ve donanımlara sahip olduğunun ve bu zenginliği öğrenme ortamına getirdiğinin bilincinde olarak planladığımız programımızda öğrencilerimizin akademik konularda seviyelerine göre seçilmiş çeşitli dinleme ve okuma kaynaklarından yararlanarak bilgi edinmeyi ve bu bilgiyi kullanıp yazılı ve sözlü olarak etkili iletişim kurabilmeyi deneyimlemeleri esastır. Öğrenme aktiviteleri, öğrencilerin hayat boyu ihtiyaç duyacakları genel becerilerin yanı sıra 21. yüzyıl yetkinliklerini de içerecek şekilde planlanır. Öğrencilerimiz, aktif bir şekilde üreterek ve paylaşarak kendilerini en iyi şekilde ifade etmeyi deneyimler ve yabancı dil öğreniminde gereken desteğin sağlandığı olumlu bir öğrenme ortamında fakülte hayatlarına hazırlanırlar.

Öğrenmenin hayat boyu sürdüğünün bilincinde, zorlukları aşan, kendi öğrenme sürecinin tüm sorumluluğunu alan bireyler olarak ilerlemeniz için bu heyecanlı süreçte deneyimli bir ekip olarak sizlere eşlik etmeye hazırız. İnanıyorum ki siz genç yetişkinler de elinizden gelenin en iyisini yapacak ve etkili iletişim kuran, bilgiyi verimli kullanan, kendine ve çevresine karşı saygılı ve duyarlı bireyler olarak hayata değer katacaksınız.

En iyi dileklerimle,

Berna Arslan

İngilizce Dil Merkezi Direktörü