ELC Yaz Okulu 2021

Haziran 7, 2021

Sevgili Öğrenciler,

ELC Yaz Okulu 17 Haziran 2021 Perşembe günü başlayacaktır. Aşağıda, ELC’de birinci ve ikinci yılında bulunan öğrencilerimizin yaz okuluna hangi koşullara göre ve nasıl kayıt yaptırması gerektiğine ilişkin bilgiler bulunmaktadır. Lütfen dikkatle okuyunuz.

Birinci Yıl ELC ÖğrencileriYaz Okulu, ELC’de birinci yılında bulunan ve İngilizce yeterlilik sınavına girebilme ve hazırlık programı tamamlama şartlarını yerine getiremeyen öğrenciler için zorunludur. Bu öğrenciler Bahar 2021 dönemi genel not ortalamalarına göre uygun seviyelere yerleştirileceklerdir ve yaz okuluna katılımları beklenmektedir.

  • Birinci yılındaki ELC öğrencilerinin yaz okuluna kayıt için herhangi bir kayıt formu doldurmasına veya ELC’ye talepte bulunmasına gerek yoktur.

İkinci Yıl ELC Öğrencileri: Yaz Okulu, ELC’de ikinci yılında bulunan öğrenciler için zorunlu değildir. Kayıt yaptırmak isteyen ikinci yıl öğrencileri bu form ile kayıt taleplerini ELC’ye aşağıdaki koşullara göre zamanında bildirmelidir. Başvuru formu sadece KU email adresleriyle kullanılabilir.

  • ELC’de ikinci yılında olup Haziran 2021 İngilizce yeterlilik sınavına girmeye hak kazanamayan öğrenciler en geç 8 Haziran 2021 Salı gününe kadar ELC Direktörlüğü’ne kayıt talep formu göndererek bilgi vermelidir.

 

  • ELC’de ikinci yılında olup Haziran 2021 İngilizce yeterlilik sınavına girmeye hak kazanan ancak sınavda yeterli puanı alamayan öğrenciler en geç 15 Haziran 2021 Salı gününe kadar ELC Direktörlüğü’ne kayıt talep formu göndererek bilgi vermelidir. 

ELC Yaz Okulu’yla ilgili en güncel bilgileri 11 Haziran 2021 Cuma günü itibariyla web sitemizden (www.elc.ku.edu.tr) takip edebilirsiniz.

ELC Direktörlüğü