İngilizce Hazırlık Okulu

İngilizce Hazırlık Okulu eğitim dili İngilizce olan Koç Üniversitesi’nde öğrencilerin akademik çalışmalarına devam etmeleri için yoğun dil eğitimi vermekterdir. 50 öğretim görevlisi, idari çalışanları ve her yıl yeni kayıt olarak gelen 800 öğrencisiyle, İngilizce Hazırlık Okulu öğrencilerin liseden üniversite hayatına geçiş süreçlerinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Mezun olduklarında İngilizce seviyelerinin yazılı ve sözlü olarak iyi bir düzeyde olması için İngilizce Hazırlık Okulu öğrencilere kendilerini zorlayacakları bir program sunmaktadır.

İş Fırsatları

Koç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu üniversite seviyesinde deneyimi olan ve mesleki olarak yoğun bir ortamda çalışabilecek adayların başvurularını değerlendirmektedir.

Aranan Temel Şartlar

 İngilizce Dilbilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Karşılaştırmalı Edebiyat, İngilizce Dil Öğretimi, Çeviribilim, ve İngilizce dil çalışmaları ve öğretimiyle ilgili alanlardan birinde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak ve en az iki yıl tam zamanlı ilgili öğretmenlik deneyimine sahip olmak.

Başvuru için Gereken Belgeler

  • Pozisyonla ilgili olarak niteliklerinizi ve becerilerinizi açıklayan bir ön yazı
  • En az 3 referans ismi ve irtibat bilgilerini de içeren güncel bir özgeçmiş
  • Eğitim Felsefenizi anlatacağınız bir yazı (Maksimum 2 sayfa)

Başvuru belgelerinin elc@ku.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.