Öğretim Görevlisi Başvuru Süreci

İngilizce Hazırlık Okulu, öğrencileri eğitim dili İngilizce olan Koç Üniversitesi’ndeki akademik programlarına hazırlamak amacıyla yoğun bir İngilizce eğitim programı sunmaktadır. İngilizce Hazırlık Okulu’na her yıl yaklaşık olarak 800 öğrenci gelir ve 50 öğretim görevlisi görev yapmaktadır.  İngilizce Hazırlık Okulu öğrencilerin lisans programlarına geçiş süreçlerinde çok önemli bir konuma sahiptir. Öğrencilerin lisans programlarında başarılı olmaları için yüksek seviyede İngilizce biliyor olmalarını hedefleyen İHO bu anlamda yoğun bir program sunmaktadır.

Koç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu yoğun bir ortamda çalışabilecek ve mesleki anlamda gelişebilecek, İngilizce öğretme konusunda istekli ve deneyimli öğretim görevlilerinin başvurularını değerlendirmektedir. Haftada 20 saat derse girilmektedir.

 

Aranan Özellikler

Adayların İngilizce Öğretmenliği ya da bununla ilintili bir alanda en az Yüksek Lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir. Farklı disiplinlerde derecesi olan adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

 

Sözleşme Süreleri

İngilizce Hazırlık Okulu öğretim görevlileri 1 yıl süreli sözleşmeli olarak görev yaparlar.

 

Başvuru için Gereken Belgeler:

· En az 3 referans ismi ve irtibat bilgilerini de içeren güncel bir özgeçmiş

· Pozisyonla ilgili olarak niteliklerinizi ve becerilerinizi açıklayan bir ön yazı.

· Eğitim Felsefenizi anlatacağınız bir yazı. (Maksimum 2 Sayfa)

 

Başvuru için gereken belgeler İngilizce Hazırlık Okulu İdari Asistanı Simge Gülap’a gönderebilirsiniz.

Eposta: SIMGEGULAP@ku.edu.tr

T: +90 (212) 338 7031